Ostatnio można zauważyć na polskim rynku mody męskiej, znaczny wzrost popularności lekkich kurtek pikowanych. Ubrania takie można znaleźć w kolekcjach praktycznie każdej liczącej się marki męskiej, niezależnie od tego czy dana firma oferuje rozwiązania eleganckie czy też bardziej sportowe. W Polsce szczególnie popularne są krótkie odmiany takich kurtek, które sięgają najwyżej do linii bioder.

Ze względu na swoje liczne zalety praktyczne i estetyczne, kurtki pikowane stają się jednym z bardzo częstych wyborów na sezon jesienny. Godne uwagi są między innymi modele klasyczne z pikowaniem posiadającym kształt rombów. Kurtki takie posiadają długość odpowiednią do przykrycia marynarki. Bardzo ważną zaletą kurtek tego rodzaju jest ich duża lekkość. Można zakładać je i używać ich w warunkach miejskich, ale świetnie posłużą również na dalsze podróże. Nawet po złożeniu takiej kurtki w kostkę i wyjęciu jej po dłuższym czasie z walizki, nie będzie prezentowała się ona źle. Na rynku światowym działa wiele marek oferujących klasyczne oraz bardziej nowoczesne stylizacje kurtek pikowanych. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat różnych metod noszenia takiej odzieży.

Kurtki pikowane z garniturami

Wiadomo, że najbardziej eleganckim i stosownym okryciem wierzchnim, które jest zakładane na elegancki garnitur jest płaszcz. Z drugiej jednak strony, w przypadku mniej formalnych okazji (na przykład do pracy na co dzień), na garnitur można założyć wspomnianą wyżej kurtkę pikowaną. W sezonie jesiennym polecane są w głównej mierze dłuższe kurtki pikowane z kołnierzem klasycznym oraz reprezentujących minimalistyczną formę bez logotypów, pagonów, dużych kieszeni, itp. Takie kurtki komponują się świetnie przede wszystkim z garniturami wykonanymi z flaneli albo tweedu.

Atrakcyjne kurtki pikowane w stylizacjach smart-casual

Klasyczne kurtki pikowane husky to ubrania, które najlepiej prezentują się w stylizacjach typu smart-casual. Oznacza to, że można zakładać je razem z zestawami obejmującymi elementy, takie jak marynarki sportowe, jeansy, sztruksy, wełniane krawaty, golfy, brogsy, trzewiki, itp. Rozpiętość jest więc bardzo duża i każdy bez większych problemów będzie w stanie stworzyć komfortową oraz atrakcyjną stylizację, w której bardzo ważną rolę odgrywa kurtka pikowana. Atrakcyjnym przykładem może być dość prosty zestaw z dżinsami, marynarką sportową i koszulą button-down. Do tego ciekawym dodatkiem będzie tweedowy kaszkiet oraz marynarka.

Casualowe stylizacje z pikowanymi kurtkami

Pikowane kurtki w wersji klasycznej spisują się również bardzo dobrze w zestawach, w skład których wchodzą ubrania o sportowym charakterze, przeznaczone do bardziej codziennego użytku niż na specjalne okazje. Do pikowanej kurtki można więc dobrać stylowe i komfortowe sneakersy, bluzę z bawełny oraz kolorowe sztruksy w wybranej przez siebie barwie.

Co jeszcze warto wiedzieć o kurtkach pikowanych?

Jak widać, pikowane kurtki są elementami garderoby, które pod względem estetycznym można dopasować do różnorodnych stylizacji. Oczywiście atrakcyjny wygląd nie jest jedyną zaletą takich elementów odzieży. Kurtki takie zapewniają bardzo dobrą ochronę ciała przed zimnem oraz przed nadmierną utratą ciepła, więc wpływają korzystnie na komfort w chłodniejsze dni. Wykonuje się je z materiałów, które charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne czynniki zewnętrzne czy też częste, intensywne użytkowanie. Nie bez znaczenia jest również to, że nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem ciekawych ofert obejmujących kurtki pikowane charakteryzujące się wspomnianymi wyżej zaletami i cechami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *