Stylowe i atrakcyjne koszule w prążek to elementy garderoby, które nie zyskały dużego uznania wśród męskich użytkowników na terenie Polski. Panowie o wiele chętniej sięgają po tkaniny jednolite lub w kratę. W wielu przypadkach powodem, dla którego prążki nie cieszą się dużą popularnością jest ich kojarzenie z piżamami lub strojami więźniów.

Okazuje się jednak, że eleganckie koszule w pionowe paski wcale nie muszą wyglądać źle i doskonale komponują się w różnych stylizacjach, zarówno tych eleganckich jak również tych o bardziej sportowym charakterze. Stanowią one świetną alternatywę dla koszul gładkich oraz w kratę.

Najpopularniejsze typy prążków na koszule

Warto pamiętać, że istnieje kilkanaście rodzajów prążków, które są umieszczane na męskich koszulach. Poniżej przedstawionych zostało kilka najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych przykładów.

Prążki markizowe

Są to prążki o największej szerokości, a ich nazwa jest związana z tkaninami stosowanymi w klasycznych markizach znajdujących się na budynkach. Aktualnie koszule z takim wzorem są sporą rzadkością, więc jest to idealny wybór dla osób, które chcą się wyróżniać swoim ubiorem.

Prążek bengalski w wersji klasycznej

Jest to jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań prążkowych. Wzór taki najczęściej posiada kolor granatowy, czerwony albo błękitny. Klasyczne prążki bengalskie są dość szerokie, a ich spory kontrast pod względem kolorów sprawia, że koszule takie są bardzo wyraziste i często stają się podstawowym elementem całej stylizacji. Dzięki takim koszulom można zwiększyć estetykę klasycznych garniturów wykonanych na bazie gładkich tkanin. Można je świetnie komponować z krawatami w kontrastujących barwach. Jest to również świetny wybór dla osób, które lubią się wyróżniać swoimi stylizacjami. Dodatkowo ubrania takie wyszczuplają sylwetkę.

Prążek bengalski w węższej wersji

Taki wzór jest węższy od wersji klasycznej, więc z daleka wygląda jak gładka tkanina. Przekłada się to na większą uniwersalność koszul posiadających taki wzór. Taki ubiór świetnie pasuje do marynarek i garniturów w kratę oraz do krawatów z mniejszymi i większymi wzorami. Jest to dobry wybór dla osób poszukujących klasycznych i stonowanych elementów garderoby, a także koszul o biznesowym charakterze.

Oczywiście istnieją też inne typy prążków, o których można sporo poczytać w Internecie. Świetnie komponują się one z różnorodnymi stylizacjami i elementami garderoby męskiej.

Łączenie prążków z innymi wzorami

Okazuje się, że prążki można łączyć z innymi wzorami. Wśród wielu osób krąży nieprawidłowe przekonanie, że eleganckie stylizacje mogą posiadać tylko jeden wzór. Okazuje się jednak, że koszule w prążki prezentują się świetnie razem z garniturami w jodełkę, prążki czy też kratę. Również krawat nie musi być gładki w takich stylizacjach.

Warto również dodać, że koszule w prążki bardzo dobrze spisują się w typowo casualowych stylizacjach. Rozwiąznaia takie nie muszą być zbyt eleganckie. Bardzo sporo w ich przypadku zależy od kołnierza oraz tkaniny, z któej takie koszule zostały wykonane. Przykładowo koszule lniane w prążek bengalski będą świetnie się prezentować nawet z szortami.

Można stwierdzić, że prążki znajdujące się na koszulach, zmniejszają formalność takiego stroju, ale pomimo tego mogą być stosowane razem z garniturami i będą do nich pasować lepiej niż koszule w kratę. Symetrycznie ułożone prążki to elementy, które będą prezentować się bardzo dobrze między innymi w eleganckich zestawach biznesowych. Jest to idealny wybór dla osób szukających czegoś ciekawszego i bardziej wyrazistego niż jednolite barwy.

Sprawdź także:
https://wilkmoda.pl/moda-meska-na-plaze-jak-powinna-wygladac-letnia-stylizacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *